Podziękowanie za chrzest dla księdza

Wzór podziękowania dla księdza za udzielony chrzest. Przykładowy tekst podziękowania do wykorzystania.

Szanowny Księże,

Chciałbym skorzystać z okazji, aby złożyć Panu najszczersze podziękowania za to, że był Pan celebrantem podczas chrztu mojego dziecka. Był to wyjątkowy i niezapomniany dzień dla mnie, mojej rodziny oraz dla mojego maluszka, a Pan swoją obecnością i sprawowaniem sakramentu uczynił go jeszcze bardziej wyjątkowym i wzbogacił o duchowe znaczenie.

Dziękuję za wspaniałe słowa i modlitwy, które skierował Pan podczas ceremonii ku naszej rodzinie oraz ku mojemu dziecku. Było to dla nas niezwykle wzruszające i poruszające, a Pana słowa dotknęły serc każdego z nas.

Dziękuję także za przygotowanie nas do chrztu i poświęcenie swojego czasu, aby odpowiadać na nasze pytania i rozwiewać nasze wątpliwości. Twoja cierpliwość, zrozumienie i serdeczność przyniosły nam dużo pocieszenia i ukojenia w tym trudnym dla nas czasie.

Pragnę wyrazić swoją wdzięczność za Pana zaangażowanie i poświęcenie, jakie okazał Pan podczas ceremonii, jak również w trakcie przygotowań do niej. Twoja obecność, mądrość i doświadczenie były dla nas niezwykle cenne, a Twoja przyjazna postawa, otwarcie i życzliwość dały nam wiele nadziei i siły.

Niech Pan wie, że zawsze będziemy pamiętać tę wyjątkową chwilę i Twoją obecność podczas niej. Raz jeszcze pragnę wyrazić Pana szacunek i wdzięczność za wszystko, co Pan dla nas zrobił.

Z poważaniem,
[Twoje imię i nazwisko]

Podobne podziękowania