Podziękowanie Panu Bogu

podziękowania dla / do Boga za stworzenie, za łaski

   Podziękowanie Bogu gdy otrzymam dobrą ocenę w szkole.
Dziś, Panie otrzymałem piątkę w szkole. Twoimi odpowiedziami byli zdumieni uczeni faryzjusze w świątyni, gdy miałeś dwanaście lat. Pani postawiła mi piątkę. Zrobiła to pewnie dla tego, abym pilnie starał się o następne bardzo dobre oceny. Cieszę się i radością tą chcę podzielić się z Tobą, z rodzicami i z bliskimi. Dałeś mi Panie, pięć talentów. Przyrzekam Ci, że nie zakopię ani jednego. Najmocniej proszę Cię o to, abym za wypracowanie całego życia i za ostatnią odpowiedź otrzymał od Ciebie również piątkę.

   Podziękowanie Bogu za otrzymany prezent.
Panie mój, dziękuję Ci za wszystkie radości, które mi sprawiasz przez dobrych ludzi. Dziś rodzice mi kupili prezent. widzisz, Panie, jaką mam radość w sercu. Radością tą chcę podzielić się z Tobą. Ty też cieszyłeś się, gdy Mama własnymi rękoma zrobiła Ci nową suknię. Podziękowałem już rodzicom. Będę im z wdzięcznością posłuszny i będę więcej ich kochał. Ciebie, Panie z radością uwielbiam, gdyż wszelka dobroć od Ciebie pochodzi.

   Podziękowanie Bogu po udanej zabawie.
Pamiętałem Panie, że jesteś ze mną. Wiem, że w czasie tej zabawy mogłem innym zrobić więcej radości. Przebacz mi. dziękuję Ci za to, że pozwalasz nam cieszyć się i bawić z tymi, z którymi nam jest dobrze. Mówiłeś przecież, że gdzie jest dwóch albo trzech zgromadzonych w imię Twoje, tam Ty jesteś. Lubiłeś być w domu Twojego przyjaciela, Łazarza. Nie odmówiłeś  zaproszeniu na wesele do Kany. Dziękuję ci za to, że każesz nam na ziemi nauczyć się radości, abyśmy mogli wiecznie cieszyć się w niebie. Z większą ochotą przystąpię do pracy, aby zasłużyć na wielką radość w niebie, z Tobą i moimi równieśnikami.

Podobne podziękowania